Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

PROMENADA ŚWIATOWIDA
W sezonie jest to serce Jastrzębiej Góry, to właśnie tutaj Turyści spędzają najwięcej wolnego czasu. Odwiedzający mają tutaj dostęp do licznych kawiarni, restauracji, mogą tu również potańczyć, a także zaopatrzyć się w pamiątki. Skwer z fontanną to idealne miejsce do chwilowego odpoczynku oraz relaksu na ławeczkach.

JASTRZĘBSKI KLIF
Jest to najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Warto wybrać się tutaj na romantyczny zachód słońca. Widoki, które tam ujrzycie z pewnością zaprą dech w piersiach. Klif zlokalizowany jest na wysokości 33 metrów, wysokość ta powoduje, że miejsce to jest wysoce nasycone uzdrawiającym, morskim aerozolem.

GWIAZDA PÓŁNOCY
W 2000 roku w wyników pomiarów geodezyjnych określono miejsce najdalej wysunięte na północ Polski i nazwano je “Gwiazdą Północy” – wyznacznikiem tego punktu jest pamiątkowy obelisk.

LATARNIA MORSKA
Latarnia morska na Przylądku Rozewie jest najstarszą i najbardziej wysuniętą na północ budowlą tego typu. Obiekt udostępniony jest dla zwiedzających, tym bardziej, że wewnątrz znajduje się wystawa historii latarnictwa. Warto wspiąć się na szczyt liczącej niemal 33 metry latarni, gdyż można podziwiać stamtąd widok na całą okolicę. Zwiedzać można również inne budynki składające się na kompleks, a więc maszynownię, piekarnię oraz stodołę.

LISI JAR
Z ciekawostek przyrodniczych warto zobaczyć wąwóz Lisi Jar, który kiedyś miał około 10 km długości, jednak Bałtyk pochłonął znaczną jego część. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na przyrodę, wąwóz ten porastają ponad stuletnie buki, które tworzą idealny mikroklimat okolicy.

COCTAIL BAR MAX
Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziłeś tego miejsca, a jesteś w okolicy Jastrzębiej Góry, jest to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji. Tutaj nie ma sztywno wyznaczonej karty drinków. Wszystko zależy od Ciebie, masz ochotę na drinka bezalkoholowego, alkoholowego, słodkiego, kwaśnego, owocowego, to Ty decydujesz, jaki będzie Twój wymarzony napój, który z pewnością zgasi pragnienie. Pomogą Ci w tym wyborze wykwalifikowani barmani, którzy z pewnością stworzą smak, którego długo nie zapomnisz.

 

FACEBOOK